Danga detaliau
Liejamos gumos granulių atsitrenkimą švelninančios dangos paviršius susideda iš apatinio juodų SBR gumos granulių sluoksnio ir viršutinio EPDM arba TPV spalvotų gumos granulių sluoksnio. Tokia danga yra patvari, lanksti ir pralaidi vandeniui. SBR gumos granulės yra 100% perdirbtos medžiagos, todėl šis sprendimas yra draugiškas aplinkai.
Liejamos gumos granulių atsitrenkimą švelninančios dangos privalumai:
- Neribotos spalvų ir dizaino galimybės.
- Galimybė piešinius įterpti dangoje (nuoroda).
- Galima montuoti ant kampuotų paviršių, įkalnių.
- Minkšta ir amortizuojanti.
- Lengvai valoma, užtikrina higienišką aplinką.
Pagrindo paruošimas gumos granulių atsitrenkimą švelninančiai dangai. Gumos granulių atsitrenkimą švelninanti danga liejama ant kieto, sutankinto žvyro pagrindo. Toks paviršius turi būti pralaidus vandeniui.
- Kad būtų galima kloti gumines dangas, oras turi būti sausas ir šiltas (vidutinė paros temperatūra ne žemesnė kaip 8 laipsniai), paviršius neturi būti šlapias.
Guminės plytelės – tai aplinkai nekenksmingas lauko ir vidaus dangų sprendimas, skirtas sumažinti sužalojimų riziką nukritus vaikų žaidimų aikštelėse, lauko sporto aikštelėse ir kitose poilsio ar viešose erdvėse. Guminių plytelių pagrindo dizainas yra paminkštintas, tai užtikrina aukštą smūgio amortizavimo lygį ir leidžia pasiekti aukštas HIC (galvos sužalojimo kriterijaus) vertes. Šios plytelės yra patvarios, netrūkinėja ir nesideformuoja, yra atsparios vandeniui ir šalčiui.
Gumines plyteles galima įsigyti su SBR ir EPDM viršutiniais gumos granulių sluoksniais. SBR guminės plytelės turi ribotą spalvų gamą (pilka, žalia, mėlyna, raudona, juoda, violetinė) ir jų atspalviai nevarijuoja, o EPDM guminės plytelės gali būti pagamintos iš plačios spalvų gamos. Taip pat gumines plyteles galima gaminti maišant įvairių spalvų granules tarpusavyje.
Guminių plytelių privalumai:
- Lengvas montavimas visais metų laikais, nepriklausomai nuo oro sąlygų.
- Saugus, švarus ir modernus dizaino sprendimas.
- Paprasta ir labai ekonomiška priežiūra (jei reikia, susidėvėjusias ar pažeistas plyteles galima pakeisti nedideliais kiekiais, tai gali atlikti priežiūrą vykdanti įmonė).
Dizaino modeliai.
Siūlome keturis išskirtinius ir originalius guminių plytelių raštus, kurie puikiai dera įvairiose gamtinėse ir architektūrinėse aplinkose. Tokiu būdu įprastas kvadratinis guminių plytelių raštas tampa mažiau monotoniškas ir įvairus.
Susisiekite su Fixman, norint sužinoti daugiau apie galimybę naudoti įvairius dizainus ar teminius piešinius ant guminių plytelių.
Guminių plytelių montavimo patarimai:
Esamas gruntas turi būti iškastas ne mažesniu kaip 300 mm gyliu + klojamų guminių plytelių storis, sutankinant pagrindą iki sutankinto žvyro sluoksnio. Apatiniam sluoksniui galima naudoti skaldą, kurios frakcija 0-32 mm, o išlyginamajam sluoksniui naudoti atsijas (viršutiniam 50 mm), kurių frakcija 2-8 mm.
Atkreipkite dėmesį, kad dėl oro sąlygų plytelių dydis gali šiek tiek keistis.
Prieš montuojant paviršius turi būti išlygintas, stabilus ir sausas.
Turi būti užtikrintas geras teritorijos drenažas, nes guminės plytelės yra iš vandeniui pralaidžios medžiagos.
Guminės plytelės viena su kita jungiamos plastikiniais kaiščiais, po plytelėmis rekomenduojame kloti geotekstilę.
Galimi guminių plytelių dydžiai (mm) –
500×500 – 500×1000 – 1000×1000
SSBR gumos mulčias yra besiūlis paviršius, kuris vizualiai primena natūralų mulčią ir užtikrina aukštą kritimo sugeriamumą dėl medžiagos elastingumo. Didelis lankstumas taip pat leidžia medžiagą montuoti iš karto ant esamo grunto, neįrengiant pagrindo sluoksnio, todėl tai labai ekonomiškas sprendimas mažiems projektams, taip pat tose vietose, kur negalima įrengti šalčiui atsparaus pagrino dėl medžio šaknų sistemų.
Derėtų atkreipti dėmesį į tai, kad gumos mulčias yra mažiau patvarus nei kiti sintetiniai paviršiai, jo eksploatavimo trukmė yra trumpesnė ir greičiau praranda pirminę spalvą bei tekstūrą.
Gumos mulčio įrengimas –
Dirbtinė žolė yra gražus, patvarus, praktiškas ir lengvai prižiūrimas dangos sprendimas. Tobulėjant gamybos technologijoms, dirbtinės žolės spalvų pasiūla yra didelė ir atitinka natūralios vejos imitaciją. Dirbtinė žolė yra geras sprendimas tiek kaip atsitrenkimą švelninanti danga, tiek ir kaip sprendimas tokiose vietose, kaip lauko sporto aikštynai ar kraštovaizdžio architektūrinėse vietose, kur per sunku užauginti ar prižiūrėti natūralią veją.
Dirbtinės žolės amortizaciją užtikrina ypač minkšti amortizaciniai kilimėliai iš antrinių žaliavų, kurie įrengiami reikiamo storio po veja. Dirbtinės žolės įrengimą rekomenduojame patikėti Fixman specialistams.
Didelės apkrovos vietose rekomenduojame rinktis dirbtines žoles su kvarcinio smėlio užpildu 20 kg/m2, kad būtų užtikrintas jų ilgaamžiškumas ir gyvavimo ciklas.
Kodėl verta rinktis:
- Saugu, švaru ir higieniška.
- Plati spalvų paletė ir dizaino galimybės.
- Neįkaista saulėje ir praktiškai yra bekvapė.
- Iš visų sintetinių medžiagų, maloniausia liesti ir naudoti basomis kojomis
Dirbtinės žolės įrengimas – Dirbtinė žolė įrengiama ant sutankinto žvyro pagrindo, pagrindas turi būti vandeniui pralaidus.
Kartais natūralios birios medžiagos yra pamirštamos kaip gera galima danga vaikų žaidimų aikštelėms. Baltijos šalyse populiariausias yra smėlis, žvyras ir medžio drožlės. Šie paviršiai atitinka visus ES saugos reikalavimus ir užtikrina smūgių amortizaciją, jei danga įrengiama atitinkamu storiu (30cm arba 40cm), o daugeliu atvejų birus užpildas užtikrina daug geresnę apsaugą nuo sužalojimų nei bet kokia kita dirbtinė danga. Šiandieniniai vaikai vis dar mėgsta įkristi į medžio drožles ar statyti princesių pilis iš smėlio po čiuožyklomis, natūralios dangos suteikia galimybę sutaupyti lėšų dangos įrengimui ir rinktis natūralią birią dangą bei įrengti daugiau vaikų žaidimų aikštelių įrenginių.
Biri danga turi būti reguliariai prižiūrima ir keičiama, taip pat reikia atsižvelgti į tai, kad šalia esantį plotą taip pat reikės dažniau valyti.
Smėlis yra natūraliai esanti medžiaga bet kurioje Baltijos šalyje. Išplautas stambios frakcijos smėlis yra tinkama danga, kuri net drėgnu oru mažiau sutankėja. Nerekomenduojame dėti smėlio į gyvenamųjų rajonų kiemus, nes smėlis „keliauja“ su drabužiais ir avalyne. Tai neįrodyta, tačiau labai tikėtina, kad tai yra vaikų mėgstamiausia medžiaga, nes ji suteikia didžiausią pridėtinę vertę milžiniškos smėlio dėžės pavidalu.
Medžio drožlės ir mulčias – puikus sprendimas miško aplinkoje su geromis amortizacinėmis savybėmis, ir kuri mažiau nešiojasi po teritoriją nei smėlis. Nors mulčias yra minkštesnis, jis greičiau išsipurvina ir greičiau pradeda pūti. Rekomenduojame rinktis skiedras 20-50mm frakcijos ir taip pat atsižvelgti į tai, kad laikui bėgant ši danga pradeda pūti ir ją reikia reguliariai keisti bei atnaujinti.
Veja – tinka vietoms, kuriose kritinis kritimo aukštis yra iki 1m ir tik tose vietose, kur yra mažai vartotojų. Intensyviai naudojama veja negali gyvuoti ir atsinaujinti.
Žvyras (smulkūs akmenėliai) – iš pažiūros kietų medžiagų danga, pasižyminti puikiomis amortizacinėmis savybėmis, nes beveik jokiomis aplinkybėmis netankėja ir neužšąla. Labai populiari danga Skandinavijoje ir Vokietijoje, plačiai naudojama gamtinio dizaino plotuose. Baltijos šalyse žvyras naudojamas mažiau, nes yra sunkiau prieinama žaliava.