Atsitrenkimą švelninanti danga

Vaikų žaidimų aikštelių atsitrenkimą švelninančią dangą galima suskirstyti į dvi grupes – dirbtines ir natūralias birias medžiagas. Abiem atvejais tinkamai įrengus, jos gali užtikrinti pakankamą smūgio amortizavimą pagal saugos standartus EN1176 ir EN1177. Įvertinę konkrečią projekto vietą, biudžetą ir stilių, Fixman specialistai savo klientams pataria koks yra tinkamiausias dangos tipas, pateikia sąmatą ir pataria projektavimo bei įrengimo klausimais.

Dirbtinė danga (guminės plytelės, gumos granulių liejama danga (EPDM arba TPV), dirbtinė žolė, gumos mulčias):

  • Kodėl verta rinktis – higieniškiau, platesnė spalvų gama ir dizaino galimybės, paprastesnė ir ekonomiškesnė priežiūra, išlaikoma švaresnė ir tvarkingesnė aplinka.
  • Kur panaudoti – miesto aikštėse ir parkuose, gyvenamųjų namų kompleksų kiemuose, švietimo įstaigose, lauko sporto aikštelėse.

Natūrali biri danga (smėlis, medžio drožlės, žvyras):

  • Kodėl verta rinktis – pigiau įrengti, pasižymi geresnėmis amortizacinėmis savybėmis, atkartoja gamtai artimą aplinką ir atmosferą.
  • Į ką reikia atsižvelgti – reikalauja daugiau laiko ir išteklių priežiūrai, „keliauja“ su drabužiais ir avalyne, nehigieniška ir ribotos dizaino galimybės.
  • Kur panaudoti – miško parkuose, maudymosi zonose, pažintiniuose takuose ir riboto biudžeto projektuose.

Pagrindiniai saugos standartų reikalavimai, į kuriuos reikia atsižvelgti įrengiant vaikų žaidimo aikštelių dangą:

  • Kiekvienas vaikų žaidimų aikštelės įrenginys turi kritinį kritimo aukštį, kurį gamintojas dažniausiai nurodo techniniuose duomenyse. Bet kurio paviršiaus danga turi amortizuoti kritimą, atitinkantį didžiausią kritimo aukštį.
  • Galimi skirtingi dirbtinės dangos storiai, kurie užtikrina atitinkamą dangos amortizaciją (žr. iliustracines lenteles).
  • Smėlio ir medienos drožlių dangoms minimalus amortizacinis sluoksnis yra 30 cm, tačiau tais atvejais, kai didžiausias įrangos kritinis kritimo aukštis yra didesnis nei 2 m, sluoksnis turi būti ne mažesnis kaip 40 cm.
  • Žolės veja gali būti naudojama kaip atsitrenkimą švelninanti danga tais atvejais, kai kritinis kritimo aukštis nuo įrenginio yra iki 1 m. Tačiau net ir tokiu atveju, turi būti užtikrinama, kad žolės veja yra žaliuojanti ir tankiai suaugusi, kadangi juodžemis, kuriame likę keli žolės kupstai nebus laikomas tinkamu paviršiumi.
  • Medinė danga, grindinys ir kitos kietos vaikų žaidimų aikštelėse esančios medžiagos gali būti naudojamos kaip danga, jei vaikų žaidimų aikštelės įrenginiai neturi priverstinio judėjimo ir kritinis kritimo aukštis yra mažesnis nei 60 cm. Rekomenduojame būti atsargiems renkantis kietų dangų medžiagas vaikų žaidimų aikštelėse ir atidžiai apsvarstyti tokio sprendimo priežastis bei naudą, nes specializuota danga visada sumažins traumų riziką.

Nepamirškite užeiti ant nuorodos ir peržiūrėti 2D brėžinius ir 3D formas (nuorodos)

Nedvejodami susisiekite su mumis, jei kyla bet kokie klausimai

Peržiūrėkite mūsų
gaminius