Kaip naudoti žaidimus, kad žmonės būtų aktyvūs!

30/11/2021
Digital play

„Lappset“ dukterinės įmonės Nyderlanduose „Yalp“ gaminių konstruktorius Rob Tuitert dalinasi savo vizijomis apie skaitmeninius žaidimus.

„Kai dėl daugybės dalykų visi kaltina kompiuterinius žaidimus, aš stoju į jų pusę. Kompiuteriniai žaidimai turi pasisekimą kai kuriuose dalykuose, apie kuriuos svajoja žaidimų aikštelių konstruktoriai ir tėvai. O kas, jei galėtume atsižvelgti į šiuos aspektus ir panaudoti juos lauko žaidimų aikštelėje?“

„Žaidimai: vaizdo žaidimų žaidimas“. Man apie tai užsiminus, pagalvojame apie vaikus, tingiai sėdinčius prie hipnotizuojančio ekrano, kuris yra galingiausias šviesos šaltinis kambaryje. Tačiau, kai kalbu apie „žaidimą lauke“, mintyse iškyla laimingų vaikų, lakstančių ant žolės, vaizdas.

Žaidimus supa daug negatyvo ir, tiesą sakant, labiau norėčiau matyti savo vaikus žaidžiančius lauko sode nei leidžiančius laiką su „iPad“. Jei atvirai, pats irgi galėčiau šiek tiek daugiau laiko praleisti žaisdamas lauke, užuot naršęs telefone.

Kai dėl daugybės dalykų visi kaltina kompiuterinius žaidimus, aš stoju į jų pusę. Kompiuteriniai žaidimai turi pasisekimą kai kuriuose dalykuose, apie kuriuos svajoja žaidimų aikštelių konstruktoriai ir tėvai. Jie tokie smagūs, kad norisi žaisti vėl ir vėl. Galite žaisti savo lygiu, o tame pačiame žaidimo objekte galite žaisti įvairius žaidimus, kurie kartas nuo karto yra atnaujinami.

O kas, jei galėtume atsižvelgti į šiuos aspektus ir panaudoti juos ir lauko žaidimų aikštelėje?

Suderinti tai, kas yra geriausia abiejuose pasauliuose: žaidimų iššūkius ir linksmybes, sveiką mankštą lauke ir tikrą žmogišką kontaktą žaidžiant lauke.

Šiuo metu tai vyksta daugiau nei 20 šalių žaidžiant daugiau nei 350 interaktyvių žaidimų. Praėjusią savaitę iš viso buvo žaista 1500 žaidimo valandų. Lauke žaidžia ne tik vaikai, bet ir tėvai bei senjorai, kurie prisijungia prie šio naujo smagaus žaidimų būdo.

Mokyklos kieme vaikai mokosi matematinių lygčių žaisdami skaičių žaidimą, o ne sėdėdami klasėje. Ligoninėse vaikai kuriam laikui pamiršta apie ligą, kai bando pasiekti naują kamuolio mėtymo žaidimo lygį, slapta atlikdami pakartotinio patikrinimo pratimus.

Senelių namuose senjorai šoka kartu su anūkais, džiaugdamiesi saulės spindulių nutviekstu veidu. Futbolo klubuose žaidėjai stengiasi įveikti vienas kito aukščiausius rezultatus, pasiekdami kuo daugiau užsibrėžtų tikslų. Kūrybingi paaugliai demonstruoja savo naujausius didžėjų įgūdžius ant interaktyvaus didžėjaus pulto parke, o jų draugai leidžia laiką klausydamiesi pasirodymo.

Ateityje atsiras naujų žaidimų ir žaidimo būdų, kurie išvilios žmones į lauką.

Tačiau visi šie žodžiai vargu ar gali apibūdinti jausmą žaidžiant lauke. Kadangi dabar jau kurį laiką vėl leidžiame prie ekrano, pats laikas išeiti į lauką pažaisti!

Skaitmeninė žaidimų aikštelė iš lappset

Rob Tuitert
Rob Tuitert

Robas Tuitert yra gaminių dizaineris Yalp, Lappset dukterinėje įmonėje Nyderlanduose. Jis kuria interaktyvias žaidimų ir sporto zonas.

https://www.yalp.com/

Nedvejodami susisiekite su mumis, jei kyla bet kokie klausimai

Peržiūrėkite mūsų
gaminius