Penki žingsniai, kaip sukurti smagią ir įkvepiančIą lauko veiklos zoną visų amžIų grupėms

30/11/2021
outdoor area for kids

Kuriate veiklos zoną? Pateikiame penkis naudingiausius patarimus, į kuriuos reikėtų atsižvelgti pradedant projektavimo darbus.

1.

Natūralus būdas projektuoti vaikų žaidimų aikšteles ir kitas lauko veiklos zonas yra padaryti jas įtraukiančias. Į vaikus ir suaugusiuosius, kurių kūno sudėjimas ir gebėjimai skiriasi, reikia atsižvelgti visais konstrukciniais aspektais, nesvarbu, ar jie yra kultūriniai, ar motoriniai.

2.

Jei tėvai puikiai leidžia laiką linksmindamiesi parke, vaikai tai darys taip pat. Suaugusiesiems ne visada reikia savo sporto įrangos rinkinio vaikų žaidimų aikštelėje, bet tai padeda. Kai kuriose šalyse naudojami QR ženklai su tradicine žaidimų įranga, pasitelkiant asmeninį trenerį internetu, kuris padėtų suaugusiems treniruotis lauke.

Tėvai taps puikiu pavyzdžiu savo vaikams, įrengiant vietas, kuriose suaugusieji gali būtų aktyvūs!

“Kas vaikams ir suaugusiems suteikia didesnį pasiekimo malonumą nei iššūkio įveikimas?”

 

3.

Pasitelkite vaizduotę. Įvairią žaidimo ir sporto įrangą parke paprasta patalpinti, bet ar to užtenka puikiai leisti laiką kartu su draugais?

Suteikite erdvės vaizduotei ir kitiems žaidimams! Nudažykite apsauginį paviršių mėlynai ir suprojektuokite jį taip, kad atrodytų kaip bangos audringą dieną. Atkurkite gamtą parke su akmenimis, medžiais ir natūraliais paviršiais, pavyzdžiui, tikra žole. Paverskite visą parką milžinišku stalo žaidimu, kuriame žaidėjas yra pėstininkas, arba paslėpkite edukacinius velykinius kiaušinius šioje vietoje.

Kokie du svarbiausi žingsniai?

4.

Nebijokite karuselių ir kitos greitai veikiančios ar besisukančios įrangos. Sukimasis iki „pykinimo“ (ypač vaikams) yra vienas džiugiausių potyrių parke. Tai netgi naudinga jų smegenims ir pusiausvyros jausmo vystymui.

5.

Tą patį galima pasakyti ir apie aukštį! Kas vienam vaikui baisu, kitam gali net nebūti iššūkis. Nepadarykite vaikų žaidimų aikštelės pernelyg nuobodžios, bijodami rizikos, nes dėl to vieta tikriausiai taps mažiau patraukli ir įdomi.

Kas suteikia didesnį pasiekimų jausmą tiek vaikui, tiek suaugusiam nei pasiektas iššūkis ir įveikta baimė?

https://youtu.be/3h8x0_fMZ4I

Jens Lindgren

Vaikš žaidimų aikštelės ir lauko sporto zonos profesionalas Lappset Suomija www.linkedin.com/in/jenslindgren/

Nedvejodami susisiekite su mumis, jei kyla bet kokie klausimai

Peržiūrėkite mūsų
gaminius